FOTBAL  »  LIGA 2  »  ACADEMICA CLINCENI - RAPID 0-2

VIDEO Academica Clinceni - Rapid 0-2 » Victorie importantă obținută de giuleșteni

În tur, Rapid s-a impus cu 1-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 februarie 2016 13:51

Rapid a câștigat meciul cu Academica Clinceni, 2-0, din prima etapă din 2016 a Ligii a 2-a.

Rapid s-a impus categoric în meciul cu Academica Clinceni, la capătul unui meci pe care l-a controlat. Din minutul 22, giuleștenii au evoluat cu un om în plus, după ce Daniel Lung a fost eliminat pentru un fault în poziție de ultim apărător.

Primul gol al meciului a fost marcat în minutul 38, de Răzvan Trandu. Acesta a marcat cu un șut de la 13 metri, după o centrare perfectă din partea dreaptă, a lui Tudoran.

În a doua repriză, Academica nu a avut forța de a egala și nu au pus în pericol poarta apărată de Drăghia. În minutul 80, Iulian Popa a stabilit scorul final. Acesta a marcat cu un șut de la șapte metri, după ce portarul Marinescu a respins un șut al lui Țâră.

Rapid se află pe locul 2, cu 38 de puncte obținute în 17 etape. Giuleștenii se află la egalitate de puncte cu liderul Dunărea Călărași, care are un meci în plus.  FC Clinceni se află pe locul patru, cu 33 de puncte, obținute în 18 meciuri.

Academica Clinceni - Rapid 0-2 (Trandu 38', I. Popa 80') - VIDEO