FOTBAL  »  LIGA 2  »  RAPID

VIDEO Succes la 11 metri » Rapid se menţine pe primul loc în B, după 2-1 cu Berceni

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 noiembrie 2015 20:33

Rapid rămîne în fruntea Seriei I a Ligii B, după ce s-a impus în faţa celor de la ACS Berceni, scor 2-1.

Click aici pentru VIDEO!

Cu Dan Alexa revenit pe bancă după o suspendare, giuleştenii au început foarte prost partida. Fîşie a deschis scorul încă din primul minut, profitînd de o serie de gafe din apărarea adversă.

Pînă la urmă însă, "vişinii" s-au răzbunat pentru eliminarea suferită în Cupa României în dauna gazdelor şi au întors rezultatul pînă în minutul 30. Iulian Popa a transformat două lovituri de pedeapsă, ultima acordată destul de uşor, asigurînd cele 3 puncte.

Asta după ce la meciul cu Rapid Suceava, 1-1, giuleştenii au ratat două penalty-uri.

Echipele de start

Berceni: Stoian - E. Nicu, A. Radu, Al. Radu, Neagu - Fîşie, Cioranu, Ettien, Dobre - Pădureţu, Pătraşcu

Rapid: Romero - Raiciu, Moke, Grassi, Josl - Luque, Trandu - M. Martin, I. Popa, Todoran - Embalo