LIGA B    •   MECIURI

VIDEO » Toate rezultatele din Liga a 2-a » Egal dramatic la Unirea Brăila - Rapid

Miercuri, 09 Martie

Astăzi s-au disputat meciuri din etapa a 21-a din Liga a 2-a și au fost multe meciuri spectaculoase.

În Seria 1, de la ora 14:00, liderul Rapid a terminat la egalitate pe terenul Unirii Brăila, locul 3, scoe 1-1. Meciul a fost unul dramatic, după ce Rapid, cu doi oameni mai puțin, a egalat în minutul 90+1. Brăilenii au deschis scorul în minutul 36, prin Roșu, care a marcat din penalty.

Dunărea Călărași, locul 2, va sta în această etapă, iar Gloria Buzău, locul 7, a primit pe teren propriu în fața celor de la Academica Clinceni, locul 4, 0-2.

Unirea Brăila - Rapid - VIDEO 1-1 (Roșu/Morar)
Oțelul - ACS Berceni 0-2
SC Bacău - CS Balotești 1-1
CFR Suceava - Farul 2-2
Bucovina Pojorâta - Ceahlăul 3-3
Gloria Buzău - Academica Clinceni 0-2

seria 1

În seria a 2-a, CSM Rm. Vâlcea, locul 2, a remizat pe terenul celor de la U Cluj, locul 8, scor 1-1, iar FCM Baia Mare, locul 3, a făcut egal pe terenul celor de la Unirea Tărlungeni, locul 11, scor 0-0. Chindia Târgoviște a făcut scorul etapei, 7-0, cu Metalul Reșița.

U Cluj - CSM Rm. Vâlcea 1-1
Unirea Târlungeni - FCM Baia Mare 0-0
Chindia Târgoviște - Metalul Reșița 7-0
CS Mioveni - Olimpia Satu Mare 2-1
UTA Bătrâna Doamnă - FC Caransebeș 3-0 la "masa verde"
Șoimii Pâncota - FC Bihor 3-0 la "masa verde"