FOTBAL  »  LIGA 2  »  REZULTATE

VIDEO Toate rezultatele din Liga a 2-a » Victorie categorică obținută de Rapid cu Bucovina Pojorâta

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 martie 2016 14:55

Astăzi s-au disputat mai multe meciuri din etapa a 22-a din Liga a 2-a.

În Seria 1, Dunărea Călărași, locul 2, a câștigat pe terenul celor de la Academica Clinceni, scor 1-0, iar Balotești s-a impus clar în fața celor de la Oțelul, 3-0.

Liderul Seriei 1, Rapid, a câștigat categoric meciul cu Bucovina Pojorâta, locul 11, scor 5-0.

Academica Clinceni - Dunărea Călărași 0-1 FINAL
ACS Berceni - Gloria Buzău 1-1 FINAL
Balotești - Oțelul 3-0 FINAL
Ceahlăul - Rapid Suceava 0-0 FINAL
Rapid - Bucovina Pojorâta - VIDEO 5-0 FINAL

seria 1

În Seria 2, Gaz Metan Mediaș, locul 2, a câștigat pe terenul celor de la FCM Baia Mare, locul 4m, scor 0-1. Râmnicu Vâlcea, locul 3, a pierdut pe teren propriu, cu CS Mioveni, locul 6, scor 0-1.

Baia Mare - Gaz Metan Mediaș 0-1 FINAL
Metalul Reșița - UTA Bătrâna Doamnă 0-1 FINAL
Râmnicu Vâlcea - CS Mioveni 0-1 FINAL
FC Bihor - Chindia Târgoviște 0-3 la "masa verde"
Caransebeș - Unirea Tărlungeni 0-3 la "masa verde"
Satu Mare - Şoimii Pâncota ora 15:00