NATIONALA    •   ATAC

Avocatul Craiovei îi răspunde dinamovistului Bobar: "Cum îşi permite acest individ?"

Alin Buzărin

De ce s-a golit stadionul din Ploiești

Dan Idita

Vineri, 07 Martie 2014, 19:59

Avocatul Universităţii Craiova, Dan Idita, a comentat cu indignare declaraţiile directorului sportiv de la Dinamo, Cristi Bobar, despre noul şef de la FRF.

Dinamovistul anunţase că susţine proiectul lui Răzvan Burleanu sub îndemnul "Împreună, să facem fotbalul mai curat!". (Detalii AICI)

"Mi se pare incredibil cum Cristi Bobar crede că are calităţi şi aptitudini pentru a schimba în bine fotbalul alături de Răzvan Burleanu.

Asocierea acestuia cu preşedintele FRF nu poate fi decît jignitoare pentru acesta din urmă şi total împotriva principiilor ce au făcut obiectul programului lui Răzvan Burleanu, cîtă vreme Bobar e trimis în judecată într-un dosar penal.

L-am întîlnit pe Bobar în biroul procurorului Nariţa, cînd i s-au luat declaraţii, eu în postura de avocat al Craiovei el în cea de învinuit. Îmi aduc aminte că nici nu putea să scrie, îi tremura pixul în mînă, şi-acum vrea să revoluţioneze fotbalul! Fotbalul poate fi curăţat în scurt timp prin soluţionarea acestui dosar şi condamnarea acestui individ!", a declarat Idita pentru GSP.ro.

Avocatul se referă la dosarul în care Bobar a fost trimis în judecată alături de ceilalţi membri ai Comitetului Executiv care au votat în 2011 dezafilierea Craiovei.


Replica lui Bobar

Directorul sportiv al "cîinilor" a reacţionat pentru GSP.ro: "Eu nu-l cunosc pe acest băiat, nu înţeleg în ce calitate vorbeşte despre mine. Mi-am spus o părere despre preşedintele FRF, cerd că am dreptul. Nu mi-e frică de nimeni, aşa că nu aveam motive să tremur. Ar fi mai bine să ne vedem fiecare de treburile noastre, să avem mai mult respect şi să stăm în banca noastră".

Comentarii (37 ) Adaugă comentariu

cata2630  •  08 Martie 2014, 10:31

asta e tot ce a mai ramas din craiova maxima... un avocat penibil care se baga in seama singurel? cred ca are pica pe avocatii lui becali si a celor 8 care sunt acum dupa gratii... aia au luat o caruta de bani si rezultatele profesionistilor se vad...toti clientii lor sunt legati...

catalin777  •  08 Martie 2014, 08:42

Asa spuneau si cei 8 ca nu le este frica si totusi...cu siguranta o sa li te alaturi ;)))

terminatorul3  •  08 Martie 2014, 07:31

Nu e frica de nimeni in afara de procuror ! : ))))

danieldinamos  •  08 Martie 2014, 03:21

Va certati degeaba directori sportivi,manageri sau ce or mai fi ei trec cluburile raman daca au fost pastorite bine daca nu isi revin si merg inainte Bobar e la inceput de drum a fost sincer si a spus cal sustine pe burleanu si gata-mm stoica a intrat aiurea la fel si borcea au semnat si gata dar ei au fost mandatati so faca de alti deci..la Craiova a fost o problema interna a lui Mititelu cu cei ce nul inghit din craiova si sa curatat singur dar nu pe el si pe o echipa legendara a tarii u craiova daca astia care conduc cluburile leau condus sau le vor conduce nus atenti cazul craiovei nu va fi singular acu mai e si rapidul o sa admiram la tv in liga 1 toate comunele patriei Pace tuturor

conasu_boeru  •  08 Martie 2014, 00:15

Postat de sergentu72 pe 08 Martie 2014, 00:10

Draga conasu nu trebuie sa generalizezi omule.Din cate vad nici tu nu esti m-ai presus fata de inculti si cretini de care tu n-ai mila .

Nu am generalizat, stiu ca sunt si oameni de calitate, dar individul asta e sub orice critica...

sergentu72  •  08 Martie 2014, 00:10

Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

Draga conasu nu trebuie sa generalizezi omule.Din cate vad nici tu nu esti m-ai presus fata de inculti si cretini de care tu n-ai mila .

celceeste  •  07 Martie 2014, 23:34

eu ma gandeam ca bobar asta a fost vreo nush ce excrocherie de milioane de euroi. mdea, ma rog, omul a votat si acum e judecat.

ge0x  •  07 Martie 2014, 23:32

si voi care tineti cu fc u craiova reparati-l pe mititelu si nu mai comentanti de dinamo...voi acolo in craiova va mancati intre voi , chiar si marii vostrii fotbalisti au tradat pe universitatea...stati in banca voastra !

ge0x  •  07 Martie 2014, 23:30

mixmax stii si tu ce inseamna simbol ba carnatule ? simbolurile noastre sunt cornel dinu, hildan, florea dumitrache, florentin petre, andone si toti care au facut cinste clubului ...geovani si victor becali , chiar si borcea au furat clubul ...de unde cacat ce esti zici tu ca astia sunt simbolurile lui dinamo ! ia vezi cum iti bagi degetul in coor si apoi ti-l sugi penalule !

conasu_boeru  •  07 Martie 2014, 23:07

Suporterii fara bun simt de la echipa de fotbal cu cei mai multi detinuti din Romania, sa fie mai retinuti ! Nu au motive sa fie exuberanti , din contra...