NATIONALA    •

TURCIA - ROMÂNIA

FOTO » Turcia - România 0-1 » A-ngheţat Iadul! Grozav a adus o victorie URIAŞĂ pentru tricolori

12 Octombrie 2012 22:48

România a făcut un pas uriaş spre calificare în meciul din această seară de la Istanbul. Tricolorii s-au impus în faţa Turciei, scor 1-0, graţie unui gol marcat în prelungirile primei reprize de Gicu Grozav, care s-a demarcat excelent şi a primit o pasă superbă de la mijlocaşul Stelei, Pintilii.Pe lîngă cele trei puncte foarte importante, îmbucurător este şi jocul echipei naţionale a României, care a fost foarte solid, turcii neavînd ocazii importante la poarta lui Tătăruşanu. Astfel, echipa naţională a României abordează meciul cu Olanda cu maximum de puncte după trei meciuri. Turcia pare ieşită din lupta pentru calificare, după ce a înregistrat două înfrîngeri în cele trei meciuri de pînă acum.România - Olanda se va juca marţi, de la ora 21:00 , pe Antena 1 şi liveVIDEO pe GSP.ro

Black Friday aduce reduceri în imobiliare, la târgul Project Expo Black Friday aduce reduceri în imobiliare, la târgul Project Expo
Ultimul târg imobiliar al anului 2014 are loc în acest sfârșit de saptamâna, în centrul Capitalei. Project Expo reunește cele mai bune oferte imobiliare ale momentului, [...]