FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - DANEMARCA

Încă o înfrângere pentru naționala U21! "Tricolorii" au golaveraj 1-7 în cele două amicale din Spania

Articol de GSP - Publicat luni, 27 martie 2017 15:51

În cantonamentul din Spania, selecționata U21 a României, pregătită de Daniel Isăilă, a disputat azi al doilea joc de pregătire și ultimul înainte de revenirea în țară.

Tricolorii U21 au pierdut jocul împotriva selecționatei U20 din Danemarca la Marbella Football Center, scor 0-2.

Primul gol a fost primit în minutul 13, în timp ce scorul final a fost stabilit cu 5 minute înainte de final. Este a doua înfrângere în tot atâtea jocuri pentru România.

Vineri seara, tot la Marbella Football Center, reprezentativa U21 a pierdut amicalul cu selecționata similară a Rusiei, scor 1-5. Reușita noastră i-a aparținut lui Virgil Ghiță.

ROMÂNIA U21 - DANEMARCA U20 0-2

Echipa de start a României:

România: 12. Cătălin Cabuz - 22. Tiberiu Căpușă, 2. Alex Pașcanu, 5. Virgil Ghiță, 3. Andrei Radu - 16. Dragoș Nedelcu (Cpt), 21. Marco Dulca - 24. Andrei Ciobanu, 10. Ianis Hagi, 14. Olimpiu Moruțan - 18. Robert Răducanu