FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - CROAŢIA 1-2

Ionuţ Lupescu: "Lucrurile vor sta altfel cu Serbia" ;)

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 februarie 2009 00:00

Ionuţ Lupescu, directorul general al FRF, crede că România va avea altă faţă în meciul cu Serbia, atunci cînd va avea la dispoziţie toţi titularii.

"Eu cred că am făcut o primă repriză destul de bun, ţinînd cont că mulţi dintre jucătorii noştri sînt încă în pregătire. Un rezultat de egalitate era mai echitabil dacă Răzvan marca. A fost un test util, au intrat şi cîţiva jucători care au evoluat mai puţin.

Cu siguranţă, cu Adi pe teren sîntem mai puternici. Sîntem încă în pregătire, în repriza a doua am obosit. Croaţii sînt în plin campionat, s-a văzut asta. Am avut cîteva ocazii bune, dar trebuie să corectăm cîteva lucruri. Important e ca pînă la meciul cu Serbia să avem toţi jucătorii valizi şi lucrurile vor sta altfel", a spus Ionuţ Lupescu la GSP TV.