FOTBAL  »  NATIONALA  »  COPERTĂ

Primă pagină specială a Gazetei de azi! Așa am trăit România - Finlanda 1-1 » O țară de cardiaci!

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 octombrie 2015 00:00

România - Finlanda s-a terminat 1-1, iar prima pagină a Gazetei Sporturilor de azi este una specială, care face haz de necaz și prezintă reacțiile fanilor la evenimentele majore ale partidei.

România a avut ocaziile în prima repriză, dar n-a reușit să modifice tabela, oprită de ghinion și de un goalkeeper finlandez în mare formă. Keșeru, Stancu sau Grigore au semnat marile ocazii ale naționalei lui Iordănescu, iar fanii începeau să-și facă probleme.

În partea secundă, finlandezii au făcut liniște pe Arena Națională cînd au deschis scorul prin Pohjanpalo în minutul 67. Suporterii au rămas înmărmuriți cînd au văzut mingea intrînd în poartă, iar după cîteva minute de uluială au început să scandeze împotriva selecționerului.

În final, Hoban a marcat golul egalării și românii au sărbătorit. Mai reținut, dar s-au bucurat de reușita care ne poate califica la Euro fără să mai depindem de alte rezultate, cu condiția să învingem duminică, în Feroe.

Citește toate detaliile despre situația naționalei în ediția tipărită de azi și în cea digitală!