FOTBAL  »  NATIONALA  »  UNDER 17

România poate rata un nou turneu final » Naționala U17 a pierdut primul meci din grupa de calificare

Articol de GSP - Publicat marti, 25 octombrie 2016 17:31

Naționala U17 a pierdut prima partidă din grupa de calificare pentru Campionatul European U17 din 2017, cu scorul de 1-2, în fața Austriei.

Tricolorii au deschis scorul în minutul 20 al partidei, prin Iulian Ilie, jucătorul de 15 ani al centrului de excelență Tricolor11 Timișoara. Austriecii au marcat în minutul 33 prin Martin Krienzer, iar Antonio Manolache a înscris în propria poartă în minutul 43.

Turneul de calificare este găzduit de România, în perioada 25-30 octombrie. Din grupă fac mai fac parte Austria, Anglia și Azerbaidjan. Partidele se desfășoară pe terenul de iarbă al Centrului Național de Fotbal Buftea.

Se califică primele două echipe din grupă la Turneul de Elită, dar și cele mai bune 5 echipe clasate pe locurile 3 în cele 13 grupe.