NATIONALA    •   ROMÂNIA - TURCIA, AZI, DE LA 21:00, ÎN DIRECT LA ANTENA 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Totul pentru calificare » Suporterii au luat cu asalt casele de bilete şi vor fi peste 40.000 de fani pe Naţional Arena în această seară

Ovidiu Ioaniţoaia

Steaua, victimă a arbitrului Dumitru, dar și a ei înseși!

Marti, 10 Septembrie 2013, 13:04

UPDATE 16:50 Casele de bilete au fost luate cu asalt în această după-amiază, astfel că se aşteaptă ca stadionul să fie plin în această seară, la meciul cu Turcia.

Pentru ca incidentele din peluză, de la meciul cu Ungaria, să nu se repete, Federaţia a luat decizia de a separa membrii galeriilor bucureştene. În timpul partidei contra maghiarilor, s-au iscat adevărate lupte între fanii de la peluză.

--------------

Dacă pînă aseară se vînduseră doar 23.000 de bilete pentru meciul cu Turcia, suporterii români au ridicat azi semnificativ numărul.

Pînă în jurul orei 12:00, se vînduseră aproximativ 38.000 de bilete şi se estimează că numărul spectatorilor de la partida cu Ungaria va fi depăşit.

Pentru România, meciul din această seară este unul decisiv. Tricolorii sînt foarte aproape de baraj dacă nu pierd în faţa echipei lui Terim.

41.405 a fost numărul spectatorilor la meciul cu Ungaria

România - Turcia va începe de la 21:00, în direct la Antena 1 şi liveTEXT pe GSP.ro

Echipele probabile:
ROMÂNIA: Tătăruşanu - Măţel, D. Goian, Chiricheş, Raţ - Hoban, Pintilii - Torje, Stancu, Tănase - Marica
Selecţioner: Victor Piţurcă

TURCIA: Volkan - Gonul, Semih, Omer, Caner - Tore, Selcuk, Topal, Arda Turan - Bulut, Burak Yilmaz
Selecţioner: Fatih Terim

Comentarii (376 ) Adaugă comentariu

avocatulreloaded  •  10 Septembrie 2013, 20:36

Postat de guest_one pe 10 Septembrie 2013, 19:33

Ca l-ai dat in vileag cu clonele ... :))

chiar nu l-am dat ! cred ca se refera la faptul ca m-a invatat sa postez anonim ! Dar eu nu am spus nimic la nimeni! Am auzit ca nu se mai poate ,oricum !

adrian84.  •  10 Septembrie 2013, 20:07

Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

Tu pentru ce crezi? :)))) Este cel mai scarbos personaj de pe gsp

tudorborisev  •  10 Septembrie 2013, 19:57

n-am mai gasit bilet :(

alexbibirica1  •  10 Septembrie 2013, 19:57

oricum la nivel de copii si junori suntem JALNICI ! daca nu se angajeaza PROFESIONISTI ADEVARATI (care COSTA BANI) , NICIODATA NU VOM AVEA PERFORMANTE LA JUNIORI ! iar juniorii produsi ... nu vor avea vreun mare cuvant de spus in fotbalul ,romanesc,european si mondial !

alexbibirica1  •  10 Septembrie 2013, 19:34

Postat de ave_biancorossi pe 10 Septembrie 2013, 19:25

ca sa fiu sincer, si eu cred ca in 2-3 ani vom avea o Nationala puternica de tot.

da...majoritatea jucatorilor vor avea 30 de ani ! ma refer la Tanase , Latovlevici , Pintili ,Bourceanu , Tatarusanu ... daca se merge pe nucleul asta ... cu siguranta ,se poate spune asa ! daca se creeaza la fiecare campanie de calificare cate'o nationala noua ,nu o sa mai avem o nationala cum a fost cea a generatiei de aur ,niciodata !

guest_one  •  10 Septembrie 2013, 19:33

Postat de avocatulreloaded pe 10 Septembrie 2013, 19:27

la ce te referi valahule ??? ce secret ???? Postat de armata.rosu_albastru pe 10 Septembrie 2013, 13:03 Te-a mancat in limba nu poti sa iti ti gura la un secret .

Ca l-ai dat in vileag cu clonele ... :))

bandoleros  •  10 Septembrie 2013, 19:31

Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

ombre, poate sa bata si Spania si Brazilia la un loc. daca o face precum Chelsea nu ma face deloc mandru. am omis sa mai zic arzand ogoarele si otravind fantanile deoarece fraza asta a devenit deja un pleonasm. vreau ceva nou. vreau o schimbare. vreau sa intram si noi in randul lumii.

uefa  •  10 Septembrie 2013, 19:28

Postat de ave_biancorossi pe 10 Septembrie 2013, 19:25

ca sa fiu sincer, si eu cred ca in 2-3 ani vom avea o Nationala puternica de tot.

sper sa vina Popescu. in ultimii ani ne-am mai schimbat ca mentalitate. am vazut si presedinti de federatie noi, tineri, care conduc bine. la rugby, la judo parca, etc.

avocatulreloaded  •  10 Septembrie 2013, 19:27

la ce te referi valahule ??? ce secret ???? Postat de armata.rosu_albastru pe 10 Septembrie 2013, 13:03 Te-a mancat in limba nu poti sa iti ti gura la un secret .

ave_biancorossi  •  10 Septembrie 2013, 19:25

Postat de master_of_deception pe 10 Septembrie 2013, 19:21

Mai ales in varianta intepretata de Queen in format flac pe 24 bits .

..)))))