FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - DANEMARCA

"Tricolorii" urmăriți de coșmarul cu Danemarca din 2003 » Ce măsuri de precauție își iau

Articol de GSP - Publicat marti, 21 martie 2017 09:03

"Tricolorii" încă au coșmaruri cu meciul din 2003, când România a fost egalată de Danemarca în ultimul minut și a ratat calificarea în Euro 2004.

Mihai Pintilii nu poate uita acel joc, tocmai din acest motiv le cere colegilor să facă tot posibilul să rezolve partida din timp.

"Îmi amintesc meciul acela, din 2003, când ne-au egalat în prelungiri. Ne-a dărâmat pe toți. Sper să nu ajungem în aceeași situație și sper să rezolvăm meciul.

Cel mai ciudat e să pierzi în minutul 95. E foarte frustrant, ești necăjit toată săptămâna, nu mai ai chef de viață.

Ar fi un coșmar, mai bine pierdem în minutul 70 decât să luam gol în minutul 90 și să-mi ia toată viața" , a declarat Mihai Pintilii.

Meciul România - Danemarca, în preliminariile Campionatului Mondial din 2018, se va juca duminică, pe Cluj Arena, de la 21:45.