FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - SLOVACIA, MIERCURI ORA 21:00 ÎN DIRECT PE ANTENA 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Vedeta slovacilor se teme de Steaua: "N-aş vrea s-o întîlnim în grupele Ligii, e un adversar dificil"

Hamsik trece ușor de Tătărușanu, la golul doi al italienilor

Articol de GSP - Publicat marti, 13 august 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 14 august 2013 09:24

Vedeta slovacilor, Marek Hamsik de la Napoli, şi-a adus aminte de meciul Steaua - Napoli, din 2010, scor 3-3, din grupele Europa League.

Mijlocaşul ofensiv de 26 de ani, care îi va înfrunta pe tricolori în amicalul de pe National Arena, a vorbit şi despre "dubla" Stelei cu Legia Varşovia şi a mărturisit că n-ar vrea să întîlnească echipa lui Reghecampf în grupele Ligii, considerînd-o o formaţie puternică.

"Acel meci cu Steaua, 3-3, îl ţin minte şi acum, eram conduşi cu 3-0 şi am reuşit să egalam, îmi aduc aminte cu plăcere acea partidă. Steaua şi Legia sînt echipe tehnice, de calitate. Aş prefera să întîlnim Legia în grupele UEFA Champions League, pentru că Steaua este un adversar dificil", a spus Hamsik la conferinţa de presă dinaintea partidei.

Dan Petrescu analizează dubla Steaua-Legia » Punctul slab al echipei lui Reghe şi o atenţionare: "În Polonia va fi infern!"