FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - KAZAHSTAN 2-0

VIDEO Budi-show la națională! Fotbalistul FCSB-ului a reușit o dublă într-o repriză cu Kazahstan! Și-a ridiculizat adversarii la ambele goluri

Articol de GSP - Publicat joi, 05 octombrie 2017 22:23

Titularizat de Cosmin Contra în meciul cu Kazahstan, Constantin Budescu nu l-a dezamăgit și a reușit să înscrie în minutul 33 după o fază spectaculoasă.

VIDEO AICI CU GOLURILE!

Fotbalistul FCSB-ului a ridiculizat un adversar, căruia i-a dat mingea printre picioare, apoi a tras cu efect, pe jos, din unghi și l-a învins pe goalkeeperul Pokatilov.

Tot jucătorul FCSB-ului a fost cel care câteva minute mai târziu a driblat doi adversari, a fost faultat în careu și s-a dictat penalty. Budescu l-a transformat fără emoții, deși a fost pus să repete lovitura.

Revenit la națională după un an și 11 luni, fotbalistul a ajuns la 4 goluri în tricoul naționalei. Celelalte două reușite au fost cu Insulele Feroe, scor 3-0.

Cu cele două goluri de azi Budescu a ajuns la 9 goluri în toate competițiile în acest sezon competițional.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”