FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - CS "U" CRAIOVA

FOTO şi VIDEO » Oţelul - CS "U" Craiova 0-1 » Oltenii urcă pe loc de cupe europene

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 aprilie 2015 14:33

CS U Craiova a cîştigat meciul cu Oţelul, scor 1-0, şi ajunge la 18 meciuri fără înfrîngere.

Vezi aici meciul liveTEXT

Vezi aici video cu golul de 1-0

După o primă repriză lipsită de ocazii şi spectaculozitate, craiovenii au jucat mai bine în a doua parte.

Elevii lui Cârţu şi Săndoi au pus presiune pe gălăţeni şi au marcat singurul gol al partidei în minutul 57. Taher Bawab a primit o pasă în careu de la Băluţă şi a marcat cu un şut de la 13 metri. Pînă la final, cei de la Oţelul au mai avut cîteva ocazii, dar Bălgrădean a reuşit să închidă poarta.

După această victorie, CS U Craiova urcă pe locul patru, cu 42 de puncte, cu trei în plus peste Astra, care are un meci mai puţin.

Oţelul rămîne pe locul 17, cu 15 puncte, cu 10 mai puţin decît echipa de pe primul loc care asigură salvarea de la retrogradare.

Echipe de start:

Otelul: Hotoboc – Solomou, Miron, Cucu, Murgoci – Helder Tavares, Milea, Dică – Hamroun, Cernat, Popescu

Rezerve: Ma-Kalambay, Mişelăricu, Iorga, Popa, Grădinaru, Yulu Matondu.Antrenor: Florin Marin