GSP SPECIAL  »  TRAGEDIE  »  TANZANIA

VIDEO Atenție, imagini cutremurătoare! Un nou caz Ekeng în fotbalul mondial » Un puşti de doar 19 ani a murit pe teren după ce a dat gol

Articol de Tibi DemeterJURNALISPORT - Publicat miercuri, 07 decembrie 2016 10:31

Ismail Mrisho Khalfan, 19, a suferit un infarct la doar un minut după ce a marcat un gol pentru FC Mbao U20, formaţie din Tanzania.

Khalfan s-a prăbuşit pe gazon după ce arbitrul a fluierat reluarea jocului în urma golui marcat chiar de el.

Tânărul fotbalist a imitat mişcările unui "vierme" după marcare golului, a continuat meciul, dar și-a găsit sfârșitul chiar pe gazon.

Arbitrul a oprit imediat partida, iar paramedicii au alergat către jucător şi i-au acordat primul ajutor. Totuşi, manevrele paramedicilor nu au avut efect, iar Khalfan a fost declarat mort la sosirea sa la spitalul regional din Bukoba.

Acest incident vine la 6 luni distanţă de la moartea fostului dinamovist Patrick Ekeng, decedat pe 6 mai pe terenul de fotbal.

Fii parte din redacția noastră! S-a lansat Jurnalisport – proiect inovativ GSP, susținut de Google. Aici ai toate detaliile!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”