INTERNATIONAL  »  STEAUA - CHELSEA  »  CHELSEA - STEAUA 3-1 (3-2 LA GENERAL)

Giovanni îl critică pe Reghe pentru tactica din repriza a doua: "Dacă juca anti-fotbal, ar fi ajuns în sferturi"

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 martie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 15 martie 2013 18:39

Ioan Becali e de acord cu vărul său Gigi şi spune că Reghecampf a greşit că n-a adoptat o tactică ultradefensivă în repriza secundă cu Chelsea, la scorul de 1-1.

"Ce a făcut Steaua pînă acum a depăşit aşteptările şi valoarea acestei echipe. Mult mai mult faţă de cît valorează jucătorii şi echipa luată în ansamblu. Şi eu credeam că se va califica Steaua la pauză, însă cei din jur spuneau că la sfîrşit scorul o să fie 4-1 sau 5-1, şi spuneau asta oameni mari de fotbal, experţi.

Steaua trebuia să joace anti-fotbal în a 2-a repriză, nu spectacol, aşa putea să obţină calificarea. Dacă juca anti-fotbal, ar fi ajuns în sferturi. După primele 10 minute din repriza secundă trebuia introdus Gardoş", a spus Giovanni la Dolce Sport.

Impresarul n-a fost mulţumit de jocul în defensivă a lui Vlad Chiricheş: "Lumea nu vine să-l vadă pe Chiricheş cum dă goluri. O fi el împărat cum iese cu mingea la picior şi dă goluri, dar lumea vrea să-l cumpere pentru calităţile de fundaş. Oamenii vor în apărare sînge, să-l vadă cum deposedează, cum sare la cap".

VIDEO Becali îl ceartă pe Reghe şi i-l dă exemplu pe Mourinho: "Dacă o să fie orgolios n-o să fie bine!"

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”