INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARSENAL - BURNLEY 3-0

Arsenal s-a calificat în "sferturile" Cupei Angliei după 3-0 cu Burnley

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 martie 2009 00:00

Arsenal Londra a câştigat, duminică, pe teren propriu, în faţa divizionarei secunde Burnley, scor 3-0, şi a acces în sferturile de finală ale Cupei Angliei, unde va întâlni pe Hull City, informează BBC.

Golurile formaţiei antrenate de Arsene Wenger au fost marcate de Carlos Vela (25), Eduardo da Silva (51) şi Emmanuel Eboue (84).

Această partidă trebuia să se joace la 14 februarie, dar atunci Arsenal a disputat meciul din runda precedentă a competiţiei, cu Cardiff City, care fusese amânat din cauza zăpezii. Pentru un loc în semifinale, acolo unde sunt deja calificate Manchester United şi Chelsea, gruparea londoneză se va confrunta cu Hull City.

Ultimul meci din sferturile de finală ale Cupei Angliei, cel dintre Everton şi Middlesbrough, este programat duminică.