INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Messi și Suarez au făcut spectacol în meciul cu rivala din Catalonia

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 februarie 2018 21:19

Barcelona a câștigat categoric meciul cu rivala din Catalonia, Girona, scor 6-1.

Girona a deschis rapid scorul, în minutul 3, prin Portu. Barcelona s-a dezlănțuit imediat. Suarez și Messi s-au întrecut în reușite spectaculoase. Fostul vârf a lui Liverpool a reușit 3 goluri, în minutele 5, 44 și 76, iar Messi la urmat îndeaproape, cu reușitele din minutele 30 și 36. Pentru Barcelona a marcat și ultima achiziție, Coutinho.

Meciul și recordul pentru Lionel Messi.Argentinianul a marcat împotriva a 36 de echipe din La Liga, performanță pe care niciun fotbalist nu a mai reușit-o vreodată.

Barcelona - Girona 6-1
Au marcat: Suarez '5, Messi '30 '37, Suarez '44 '75, Coutinho 66 / Portu '3 - VIDEO