INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RIVER PLATE

Cristian Fabbiani: "Boca Juniors cîştigă prea multe meciuri nemeritat" :X

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 februarie 2009 00:00

Atacantul argentinian Cristian Fabbiani face totul pentru a le intra cît mai repede la suflet fanilor de pe El Monumental. Recent transferat la River Plate, fostul jucător al CFR-ului a lansat un atac la adresa marii rivale a "milionarilor", pe care o acuză că ar fi cîştigat prin mijloace necinstite partidele disputate în sezonul precedent.

"Boca a cîştigat majoritatea meciurilor în minutele de prelungire. Trebuie să învăţăm şi noi din asta pentru că au fost deştepţi şi au învins chiar dacă de multe ori nu meritau să o facă.

Mă bucur că am ajuns la River, vreau să fac parte dintr-o echipă campioană. Nu sînt 100% apt din punct de vedere fizic, dar dacă ar depinde de mine aş juca şi 200 de minute într-un meci! Buonanotte e un partener excelent în atac, un jucător creativ pe care îl apreciez. Abia aştept următorul meci!" a spus Fabbiani (foto Ole) într-un interviu acordat publicaţiei argentiniene Ole.

Fabbiani a debutat la River în partida pe care formaţia argentiniană a cîştigat-o pe teren propriu în faţa  paraguayenilor de la Nacional, 1-0, în Copa Libertadores. "Shrek" a pasat la pasat la golul înscris de Buonanotte, dar oaspeţii au reclamat o dublă infracţiune la reuşita gazdelor: henţ la fostul atacant al CFR-ului şi offside la marcator.