INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG

De neoprit » PSG a câștigat Cupa Ligii, pentru a treia oară consecutiv! Cifre incredibile pentru Zlatan

Sursa foto: Facebook/PSG

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 aprilie 2016 15:37

PSG s-a impus aseară în fața formației Lille scor 2-1 și a câștigat Cupa Ligii Franței, pentru al treilea sezon consecutiv.

Pastore a deschis scorul pentru elevii lui Laurent Blanc, în minutul 40, insă Sidibe a restabilit egalitatea la începutul reprizei a doua. Angel Di Maria a înscris golul victoriei pentru PSG, în minutul 74.

Rabiot și-a lăsat echipa în inferioritate numerică, după ce a fost eliminat în minutul 71, la scorul de 1-1.

După victoria de aseară, Zlatan Ibrahimovici a ajuns la nouă trofee câștigate în Franța, în cele patru sezoane în care a evoluat la PSG. Contractul suedezului de 34 de ani cu parizienii expiră la finalul acestui sezon.