INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ESPANYOL - BARCELONA 0-0

Espanyol, lăudată de Luis Enrique după 0-0 cu Barcelona: "E un rezultat corect"

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 ianuarie 2016 19:55

Luis Enrique consideră echitabil rezultatul de egalitate din meciul cu Espanyol, 0-0. Tehnicianul spaniol a lăudat echipa condusă de Costel Gâlcă.

"E complicat să cîștigi contra unei echipe care joacă întotdeauna la limită. E un rezultat corect. Azi, Espanyol s-a descurcat foarte bine.

Espanyol a avut un ritm superior în prima parte, a ieșit pe teren cu mai multă dorință. De fiecare dată cînd se joacă acest derby agresivitatea e logică și normală, nu am nimic de obiectat. Dar e mai dificil să creezi decît să distrugi.

Espanyol ne-a dejucat construcția și a făcut-o bine. Au jucat așa cum ne așteptam. Ne-a fost greu la început, în fața unei rivale puternice fizic, dar după pauză ne-am impus jocul și ne-am creat destule ocazii. Am avut însă probleme la finalizare", a spus antrenorul Barcelonei.

Am fost superiori în fața unui adversar foarte agresiv Claudio Bravo, portar FC Barcelona