INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FIORENTINA - INTER 1-1

Fiorentina - Inter 1-1 FOTO // Echipa lui Antonio Conte, egalată în prelungiri » Clasamentul actualizat

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 decembrie 2019 21:20

Internazionale Milano a remizat în deplasarea de la Fiorentina, scor 1-1 (Dušan Vlahović 90+2 / Borja Valero '8), meci contând pentru etapa #16 din Serie A.

Inter a deschis scorul rapid, în minutul 8. Borja Valero a primit o pasă în careu de la Marcelo Brozović, a păcălit un adversar și l-a învins cu o execuție plasată la colțul scurt pe Bartlomiej Dragowski.

Când nimeni nu se mai aștepta, Fiorentina a reușit să egaleze. Puștiul de 19 ani Dušan Vlahović a punctat pentru echipa lui Vincenzo Montella în minutul 90+2 al prelungirilor.

După acest rezultat de egalitate, echipa lui Antonio Conte a revenit pe prima poziție în Serie A, cu 39 de puncte, fiind la egalitate cu Juventus, locul doi.

FINAL » Fiorentina - Inter 1-1

Fiorentina (3-5-2): Dragowski - Milenkovic, Pezzella, Caceres - Lirola, Pulgar, Badelj, Castrovilli, Dalbert - Boateng, Chiesa
Antrenor: Vincenzo Montella

Inter (3-5-2): Handanovic - Skriniar, De Vrij, Bastoni - D'Ambrosio, Vecino, Borja Valero, Brozovic, Biraghi - Lukaku, Martinez
Antrenor: Antonio Conte

VEZI ȘI:

Arsenal - Manchester City 0-3 // FOTO „Tunarii”, făcuți KO de Pep Guardiola » Campioana a rezolvat meciul în prima repriză

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!