INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AS ROMA - UDINESE 3-1

FOTO Imagini horrror » Cum arată piciorul lui Diego Perotti după Roma - Udinese

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 septembrie 2017 16:06

AS Roma s-a impus categoric în fața celor de la Udinese, 3-1, într-un meci din etapa a 6-a din Serie A.

Diego Perotti a irosit ocazia de a rotunji victoria Romei cu Udinese, ratând un penalty în minutul 89. Argentinianul a descoperit însă motivul erorii sale când s-a dezechipat în vestiar.

O tăietură adâncă pe partea exterioară a gambei, aproape de gleznă, căpătată în repriza secundă, dar care nu l-a împiedicat să termine meciul. "Zece puncte de sutură și un 11 metri ratat", a comentat tragicomic mijlocașul argentinian de 29 de ani în vestiar.