INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  HERCULES ALICANTE-REAL MADRID 1-3

FOTO / Ronaldo a fost din nou fenomenal: "Mourinho ne-a dat indicaţiile perfecte la pauză"

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 octombrie 2010 00:00

Cristiano Ronaldo a fost din nou omul meciului aseară, în deplasarea de la Hercules Alicante, la care Pulhac n-a prins lotul.

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI HERCULES-REAL 1-3!

Madrilenii s-au impus cu 3-1, după ce au fost conduşi cu 1-0. Trezeguet a deschis scorul în minutul 3, dar Realul a revenit după pauză. Di Maria (52) şi Ronaldo (82 şi 86) au adus liniştea.

"Sînt fericit că sîntem lideri. Echipa joacă foarte bine şi sîntem extrem de mulţumiţi. Antrenorul ne-a dat indicaţiile perfecte la pauză. Mă simt într-o formă fenomenală, nu e niciodată uşor să înscrii goluri, dar acum totul îmi iese foarte bine", a zis Ronaldo după meci.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”