INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

FOTO+VIDEO Barcelona, recital pe terenul lui Sporting Gijon » Catalanii s-au dezlănțuit pe final

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 septembrie 2016 17:44

Barcelona s-a impus fără probleme în deplasarea de la Sporting Gijon, scor 5-0, și este lider în clasamentul din Spania, însă poate fi depășită de Real Madrid, dacă echipa lui Zidane se impune în această seară, în meciul cu Las Palmas.

FINAL » Gijon - Barcelona 0-5
Suarez '29, Rafinha '32, Neymar '81, '88, Arda Turan '85
liveTEXT
/ VIDEO cu golurile

Suarez și Rafinha au punctat în prima parte pentru catalani, într-un interval de doar trei minute, iar în ultimele zece minute ale partidei, Neymar a bifat o "dublă", iar Arda Turan și-a trecut și el numele pe tabelă.

Sporting Gijon a terminat meciul cu un om în minus, după ce Lora a văzut al doilea galben, cu un sfert de oră înainte de final. În meciul următor, catalanii vor juca în deplasare la Celta Vigo.