INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

FOTO+VIDEO Echipele italiene, coșmarul lui Bayern » După umilința cu Milan, bavarezii au pierdut și cu Inter

Articol de GSP - Publicat joi, 27 iulie 2017 18:03

Campioana Germaniei, Bayern Munchen, a pierdut meciul amical disputat contra lui Inter Milano, scor 0-2, la turneul International Champions Cup din Asia.

Ambele goluri ale lui Inter au fost marcate de Eder în prima repriză. În minutul 8, atacantul de 30 de ani a reluat cu o lovitură de cap centrarea trimisă de Candreva, iar în minutul 30 a fost servit excelent în careu de Perisici și a marcat tot cu o lovitură de cap.

VIDEO cu golurile lui Eder!

Bayern este la al doilea eșec suferit în fața formațiilor italiene în meciurile amicale disputate în această vară, după umilința 0-4 cu AC Milan. La International Champions Cup, bavarezii au câștigat doar disputa cu Chelsea, scor 3-2. De cealaltă parte, Inter s-a impus și în cealaltă partidă din Asia, contra lui Lyon (1-0).

Echipele de start:

Bayern: Ulreich - Rafinha, Hummels, Alaba, Dorsch - F. Gotze, Tolisso - K. Coman, J. Rodriguez, Ribery - Lewandowski

Inter: Handanovici - D'Amborsio, Skriniar, Miranda, Nagamoto - Kondogbia, Valero - Candreva, Mario, Perisici - Eder

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”