INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA SPANIEI

FOTO + VIDEO Fără Messi și Suarez, Barcelona a remizat cu Celta Vigo în Cupa Spaniei, 1-1

Articol de GSP - Publicat joi, 04 ianuarie 2018 20:15

Barcelona a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe terenul lui Celta Vigo, în turul optimilor de finală din Cupa Spaniei.

FINAL » Celta Vigo - Barcelona 1-1
Au marcat: P. Sisto '31 /  A. Jose '15
TEXT / VIDEO

Cu o formulă experimentală, din care au lipsit vedetele Messi și Luis Suarez, nici măcar pe bancă, Barcelona a deschis scorul în minutul 15, prin Arnaiz Diaz Jose, jucător de la echipa secundă.

Celta Vigo a egalat în minutul 31, Pione Sisto marcând cu un șut superb din interiorul careului.

S-a terminat 1-1, după ce Barcelona a mai ratat o ocazie uriașă în minutul 62 când Sergio Busquets a lovit bara transversală cu un șut bombă de la 25 de metri.

Manșa retur va avea loc pe 11 ianuarie, pe Camp Nou.

Echipele de start:

Celta Vigo: Alvarez - Mallo, Gomez Sola, Fontas, Jonny - Wass, Lobotka, Sanchez - Aspas, Gomez Gonzalez, Sisto