INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO + VIDEO Manchester City a întors rezultatul cu Arsenal, deși oaspeții conduceau după 5 minute

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 decembrie 2016 18:14

Manchester City a câștigat la limită meciul de pe teren propriu cu Arsenal, scor 2-1. Tunarii au deschis scorul după doar 5 minute.

Walcott a marcat după o pasă a lui Sanchez prin apărarea gazdelor și a înscris cu un șut pe jos.

Sane a făcut 2-1 după ce a primit o minge peste toată apărarea tunarilor, a tras pe jos și a înscris.

Golul victoriei cetățenilor a fost înscris de Sterling, care a ridiculizat un adversar și a înscris cu un șut la colțul scurt.

Manchester City a urcat pe locul 2, cu 36 de puncte, în timp ce Arsenal este pe 4, cu 34 de puncte, la egalitate cu Liverpool.

***

VIDEO MANCHESTER CITY - ARSENAL 2-1 ( Sane 48, Sterling 71 / Walcott 5)
* Walcott a marcat în minutul 5 după o pasă a lui Sanchez prin apărarea gazdelor și a înscris cu un șut pe jos.