INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

FOTO+VIDEO Real Madrid face un nou pas greșit » Remiză cu Levante pe teren propriu

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 septembrie 2017 13:58

Real Madrid a reușit doar un egal, 1-1 cu Levante, în disputa de pe teren propriu din etapa a treia din La Liga, într-un meci pe care trupa lui Zindane l-a terminat cu un om în minus, după eliminarea lui Marcelo.

Ivi Lopez a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 12, însă Lucas a restabilit egalitatea pentru Real Madrid cu aproximativ 10 minute înainte de pauză.

Benzema a părăsit terenul accidentat în prima jumătate de oră, locul său fiind luat de Gareth Bale.

Marcelo a fost eliminat cu câteva minute înainte de finalul meciului, pentru o lovitură aplicată lui Lerma, la puțin timp după ce fundașul madrilenilor ratase o ocazie importantă de a marca.

După trei etape, Real Madrid are doar o victorie și ocupă deocamdată locul 4, cu 5 puncte. Singurele echipe din La Liga cu maximum de puncte după primele două runde sunt Real Sociedad și Barcelona.