INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ATHLETIC BILBAO - REAL MADRID 1-2

FOTO + VIDEO Real Madrid învinge la Bilbao, 2-1, și se distanțează la cinci puncte de Barcelona

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 martie 2017 16:44

Real Madrid s-a impus pe terenul lui Athletic Bilbao, scor 2-1, și s-a distanțat, măcar pentru 24 ore, la cinci puncte de Barcelona.

Click AICI pentru liveTEXT  / Aici ai fazele VIDEO

Madrilenii au deschis scorul în minutul 25, prin Benzema, care a înscris cu un șut din 7 metri după centrarea ideală venită de la Ronaldo.

Bascii au restabilit egalitatea în minutul 65, prin Aduriz, care a speculat o eroare a defensivei madrilene și l-a învins pe Navas.

Egalitatea a persistat doar trei minute. În minutul 68, Cristiano Ronaldo a reușit o nouă pasă decisivă, servindu-l pe Casemiro, care a îndeplinit o simplă formalitate.

Realul, care are și un meci în minus, acumulează 65 puncte și așteaptă un pas greșit al Barcelonei. Catalanii vor juca mâine, de la ora 21:45, cu Valencia.

De partea cealaltă, Athletic Bilbao rămâne pe locul șapte, cu 44 puncte, la patru lungimi de prima poziție care asigură prezența în preliminariile Europa League.

FINAL » Athletic Bilbao - Real Madrid 1-2
Au marcat: Aduriz '65 / Benzema '25, Casemiro '68

Echipele de start:

Athletic Bilbao: Arrizabalaga - de Marcos, Alvarez, Laporte, Balenziaga - Benat, Iturraspe - Williams, Garcia, Lekue - Aduriz
Rezerve: Iraizoz, Boveda, Elustondo, Muniain, M. Rico, Saborit, Susaeta
Antrenor: Ernesto Valverde

Real Madrid: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modrici, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo
Rezerve: Casilla, Isco, Danilo, Kovacici, Lucas, A. Morata, J. Rodriguez
Antrenor: Zinedine Zidane