INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

FOTO + VIDEO Real Sociedad - Real Madrid 1-3 » Reușită superbă a lui Bale: cursă de 73 de metri la viteza de 35 km/h!

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 septembrie 2017 23:43

Real Madrid a obținut în această seară prima victorie după două remize consecutive în La Liga, 3-1 pe terenul lui Real Sociedad,  Fără Benzema, Kovacici și Kroos, accidentați, și fără Marcelo și Ronaldo, suspendați.

Real a deschis scorul în minutul 19, prin Borja Mayoral (20 de ani), aflat la primul meci ca titular la Real Madrid.

Bascii au egalat în minutul 28, prin Kevin Rodrigues, care l-a învins pe Navas cu un șut din unghi.

Rodrigues a fost însă înger și demon pentru Sociedad, marcând în proprie poartă în minutul 36.

Gareth Bale a dus scorul la 3-1 în minutul 61, marcând în urma unui contraatac devastator al madrilenilor, în care galezul a avut un sprint incredibil de 73 de metri! Viteza sa a fost de 35 de km/h!

În urma victoriei, Real a urcat până pe locul patru, echipa lui Zidane acumulând opt puncte. Madrilenii sunt acum la patru puncte de liderul Barcelona.

Real Sociedad a suferit prima înfrângere a sezonului, dar se menține pe podium, fiind pe locul trei, cu nouă puncte.

6 goluri în 5 meciuri consecutive pe "Anoeta" are Gareth Bale în tricoul lui Real Madrid

Real Sociedad - Real Madrid 1-3
Au marcat:
 K. Rodrigues (29) / Mayoral (19), K. Rodrigues ag. (36), Bale (61)
TEXT / VIDEO

Real Sociedad: Rulli - Odriozola, D. Llorente, Elustondo, Rodrigues -  Xabi Prieto, Illaramendi, Zurutza - Januzaj, Willian Jose, Canales
Rezerve: Tono, Agirretxe, De la Bella, Juanmi, Pardo, Vela, Zubeldia
Antrenor: Eusebio Sacristán

Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Theo Hernandez - Modrici, Casemiro, Isco - Bale, Mayoral, Asensio
Rezerve: Casilla - Ceballos, Nacho, Franchu, Achraf, M. Llorente, Lucas
Antrenor: Zinedine Zidane

Arbitru: Iglesias Villanueva

Sâmbătă, Barcelona a câștigat cu emoții pe terenul lui Getafe, scor 2-1 (DETALII, AICI)

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”