INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

FOTO + VIDEO Victorie chinuită a Barcelonei » Catalanii au cîștigat cu greu cu ultima clasată

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 februarie 2016 16:29

Barcelona s-a impus cu greu în fața celor de la Levante, scor 0-2, întru-un meci din etapa a 23-a.

Catalanii au marcat repede, în minutul 3, prin Messi, dar arbitrul a anulat eronat golul, pentru ofsaid. Barcelona a continuat ofensiva, iar în minutul 21, după o centrare a lui Jordi Alba, Navarro a trimis mingea în proprie poartă.

După deschiderea scorului, Levante a avut două șanse de a marcat și a trimis mingea în bară, dar la pauză, scorul a fost în favoarea Barcelonei.

În a doua parte, Barcelona nu a pus presiune și nu a mai avut ocazii mari. Golul de 2-0 a fost marcat de Luis Suarez, în minutul 90+2, după un contraatac perfect.

Vezi aici video

Catalanii sînt pe primul loc și au trei puncte avans față de Atletico Madrid. Levante este pe ultimul loc, cu 17 puncte.

29 de meciuri
consecutive fără înfrîngere are Barcelona, în toate competițiile, record pentru formația catalană