INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 octombrie 2017 21:51

Barcelona a deschis scorul în meciul câștigat cu Malaga, 2-0, după o fază extrem de controversată, în care catalanii au fost vizibil ajutați de brigada de arbitri.

Deulofeu a marcat primul gol în tricoul Barcelonei după pasa lui Digne, reluările TV scoțând însă în evidență că fundașul francez a centrat mult din afara terenului. (VIDEO)

captura

Jucătorii Malagăi au protestat vehement în fața arbitrului, care a rămas însă impasibil și a validat golul catalanilor.

În minutul 25, Barcelona a beneficiat de o altă mână de ajutor din partea arbitrilor. Luis Hernandez a oprit o minge cu umărul în preajma careului, dar arbitrul a dictat cartonaș galben pentru henț și lovitură liberă. Messi a executat însă slab.

Barcelona s-a impus în final cu 2-1 grație golurilor reușite de Deulofeu și Iniesta.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”