INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MECIURI AMICALE

Germania a învins fără probleme Finlanda la meciul de retragere al lui Schweinsteiger » Vezi toate rezultatele din această seară

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 august 2016 17:41

Miercuri seară s-au jucat 9 partide amicale internaționale, cea mai importantă fiind cea dintre Germania și Finlanda, care a reprezentat și meciul de retragere al lui Bastian Schweinsteiger.

Nemții s-au impus cu scorul de 2-0, după reușita lui Meyer din minutul 55, mingea venind din gheata lui Gotze. Ozil și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 77. Schweinsteiger a jucat 68 de minute și a fost înlocuit cu Weigl.