INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  QATAR

Hamroun face spectacol alături de Xavi » Fostul stelist a reușit o "dublă"

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 ianuarie 2017 19:35

Al Sadd, echipa lui Jugurtha Hamroun, a câștigat meciul din etapa a 17-a din prima ligă din Qatar, 6-1 în deplasarea de la Al Muaidar.

Algerianul a reușit o dublă în această seară. Primul gol a venit din penalty, în minutul 39, iar cealaltă reușită în minutul 54. Celelalte goluri au fost marcate de Assadalla, Alsenhaji cu o dublă și Kasola. Spaniolul Xavi a fost și el integralist în linia de mijloc alături de Hamroun.

Fostul mijlocaș stelist e împrumutat în Qatar până la 30 iunie 2017 în schimbul sumei de un milion de euro care au intrat în conturile formației roș-albastre.

Al-Sadd e pe locul 2 în prima ligă din Qatar, cu 40 de puncte, la 3 lungimi de liderul Lekhwiya, în timp ce Al Muaidar e ultima, cu doar 11 puncte.