CAMPIONATE    •   EVERTON - CHELSEA 2-0

Hiddink, reacție savuroasă după eliminarea lui Costa: "Sunt filme despre cum poţi să-ţi stăpâneşti furia" :)

Sursa foto: Guliver/GettyImages

Duminica, 13 Martie

Diego Costa a primit primul cartonaș roșu de când s-a transferat la Chelsea, în partida pierdută de londonezi cu Everton (0-2), în sferturile de finală ale FA Cup.

Costa a fost eliminat după ce a primit al doilea galben, în urma unei faze controversate în care brazilianul a fost acuzat că a mușcat un adversar, pe Gareth Barry.

Guus Hiddink a comentat incidentul la finalul partidei și a susținut că Diego Costa ar trebui să se uite la filme care te învață să-ți stăpânești mânia :).

"Sunt filme despre cum poţi să-ţi stăpâneşti furia! Este unul cu Jack Nicholson şi Adam Sandler (n.r. Anger Management). Poate mergem să-l vedem împreună!

Trebuie să fiu cinstit, indiferent ce ar fi. Dar deocamdată nu am văzut faza şi nu ştiu dacă l-a muşcat", a declarat Hiddink, conform news.ro.

În urma înfângerii cu Everton, Chelsea a fost eliminată din Cupa Angliei, după ce mai devreme săptămâna aceasta a pierdut și calificarea în sferturile Champions League, în fața francezilor de PSG. Ambele goluri ale lui Everton au fost marcate chiar de fostul atacant al lui Chelsea, Romelu Lukaku.