INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - ARSENAL 0-0

FOTO Chelsea și Arsenal, egal fără goluri în derby-ul Londrei » Gol anulat și eliminare pe final

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 septembrie 2017 17:40

Chelsea și Arsenal au încheiat la egalitate, scor 0-0, în derby-ul etapei a 5-a din Premier League. Este primul meci acasă în mandatul lui Conte fără gol înscris.

Cele două echipe și-au împărțit ocaziile în prima repriză: Pedro a ratat o șansă uriașă în minutul 21, însă a fost blocat de Cech.

Apoi, Chelsea a fost salvată de bară în minutul 41, după șutul lui Ramsey.

Arsenal a marcat în minutul 71, prin, Mustafi, dar golul a fost anulat corect pe motiv de ofsaid.

David Luiz, fundașul lui Chelsea, a fost eliminat în minutul 82, după o intrare extrem de gură la Kolasinac (VIDEO).

În urma rezultatului de egalitate, Chelsea a acumulat 10 puncte, situându-se pe locul trei, cu 10 puncte.

Rivala Arsenal se află doar pe locul 12, cu șapte puncte.

Cele mai importante evenimente din Chelsea - Arsenal 0-0

min 17: Lacazette a șutat bine din centru careului, dar Courtois a respins
min 21: Cea mai mare ocazie a meciului: Pedro a scăpat singur cu Cech, dar a șutat în el
min 41: Ramsey a avut o ratare uriașă. A tras din 10 metri, dar mingea a lovit bara laterală