INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO + FOTO Sărbătoare albastră! Chelsea este noua campioană a Angliei

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 mai 2017 20:54

Chelsea s-a impus în deplasarea de la West Brom, scor 1-0, și a devenit oficial campioana Angliei.

Golul partidei a fost marcat de Batshuayi (VIDEO aici), în minutul 82 al partidei. Atacantul belgian intrase pe teren cu doar 6 minute înainte, înlocuindu-l pe Pedro.

Formația lui Conte are un avans de 10 puncte față de Tottenham, care mai are de disputat 3 partide.

În ultimele 8 sezoane, tehnicienii italieni au fost cei mai buni: Ancelotti, Mancini, Ranieri și, acum, Conte! Regele Premier League e Ferguson, 13 trofee.