INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AUGSBURG - BAYERN MUNCHEN 1-3

VIDEO Bayern Munchen trece și de Augsburg, scor 3-1, și se distanțează în fruntea Bundesligii

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 februarie 2016 18:34

Bayern Munchen s-a impus fără probleme pe terenul lui Augsburg, scor 3-1, după o dublă de senzație a lui Lewandowski și reușita lui Muller. De partea cealaltă a marcat Bobadilla.

Atacantul bavarezilor a deschis scorul în minutul 15, cînd a preluat frumos în interiorul careului, a făcut o piruetă și a șutat la colțul lung. Și cel de-al doilea gol al lui Bayern a purtat tot semnătura lui Lewandowski, care a ajuns la 21 de goluri în Bundesliga. Atacantul a plecat perfect de la limita ofsaidului, fiind găsit cu o pasă pe culoar de Alcantara.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Bayern avea să ducă scorul la 3-0 prin Muller, în minutul 78, dar Bobadilla a închis tabela, după ce a marcat golul de onoare pentru Augsburg în minutul 86.

Bayern Munchen rămîne lider în Bundesliga, cu 56 de puncte după 21 de etape, în timp ce Augsburg este pe locul 14, cu 21 de puncte.