INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

FOTO + VIDEO Fără Ronaldo și Bale, Real Madrid s-a dezlănțuit pe terenul lui Deportivo la Coruna » Florin Andone, gol și pasă de gol

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 aprilie 2017 20:27

Într-un meci în care Florin Andone a reușit un gol și o pasă de gol, Real Madrid a dat recital pe terenul lui Deporitvo La Coruna, câștigând cu 6-2.

Morata a deschis scorul pentru madrileni după doar două minute. Lansat ideal de Isco, fostul atacant al lui Juventus l-a învins pe goalkeeper-ul lui Depor cu ajutorul barei.

James a majorat avantajul lui Real în minutul 14, după ce a fructificat pasa ideală venită de la Lucas.

Românul Florin Andone a redus din diferență în minutul 35. Atacantul naționalei a primit o pasă excelentă în careu și a marcat din șase metri în poarta Realului.

Cu un minut înainte de pauză, Real și-a mărit din nou avantajul, atunci când Lucas Vazquez a profitat de o greeșeală a apărării lui Depor.

James Rodriguez a realizat dubla în minutul 66, pentru ca Isco să-și treacă și el numele pe lista marcatorilor în minutul 77.

În minutul 84, Florin Andone l-a servit perfect pe Joselu, care l-a învins pe Casilla cu o lovitură de cap plasată.

Casemiro a închis tabela în minutul 87, punctând pentru 6-2 printr-un șut superb de la 27 de metri.

Echipa lui Zinedine Zidane se află pe locul doi în Spania, cu 78 de puncte, la egalitate cu Barcelona, dar cu golaveraj mai slab.

Totuși, madrilenii au un meci în minus.

FINAL » Deportivo La Coruna - Real Madrid 2-6
Au marcat: Andone '34, Joselu '84 / Morata '2, James '14, '66 Lucas Vazquez '44, Isco '77, Casemiro '87