INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - SEVILLA

VIDEO + FOTO Real Madrid s-a distrat în derby-ul etapei din La Liga! Au marcat de 5 ori în prima repriză

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 decembrie 2017 16:46

Real Madrid s-a impus categoric în meciul disputat pe teren propriu împotriva Sevilliei, scor 5-0, și a egalat-o pentru moment pe Valencia, ocupanta poziției secunde din La Liga.

Zinedine Zidane a fost nevoit să improvizeze în defensivă, neputând conta pe serviciile lui Carvajal și Ramos, ambii suspendați, dar nici pe Varane, accidentat, și se pare că i-a ieșit. Prima parte a fost un adevărat galop de sănătate al "galacticilor". Ronaldo cu o "dublă", Nacho, Kroos și Hakimi duceau scorul la un neverosimil 5-0, după doar 42 de minute.

După pauză lucrurile s-au calmat. Andaluzii au încercat să marcheze un gol de onoare, însă marile ocazii au aparținut tot madrilenilor.

Real Madrid - Sevilla 5-0
Au marcat: Nacho '3, Ronaldo '23 '31 (pen.), Kroos '39, Hakimi'42 - VIDEO

Sevilla este cea mai în formă echipă din La Liga, reușind să câștige ultimele 3 partide. Eduardo Berizzo are și el probleme de lot. Carrico, Pareja și Montoya sunt accidentați și nu au putut fi folosiți astăzi.

ECHIPELE DE START

Real Madrid: Navas - Hakimi, Vallejo, Nacho, Marcelo - Lucas, Kroos, Modrici, Asensio - Ronaldo, Benzema
Antrenor: Zinedine Zidane

Sevilla: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Carole - Banega, Pizarro, Vasquez - Navas, Muriel, Nolito
Antrenor: Eduardo Berizzo