INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO + FOTO Nebunie în Serie A! Napoli câștigă dramatic cu Juventus și se apropie la un punct de lider. Cum a sărbătorit Chiricheș victoria în vestiar

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 aprilie 2018 23:40

Juventus a jucat la egal meciul cu Napoli și s-a păcălit. Fără să tragă vreun șut pe spațiul porții, "Bătrâna Doamnă" a pierdut în prelungiri meciul cu Napoli, scor 0-1, și titlul în Serie A e în continuare la bătaie!

Gazdele au început tare și au lovit bara în minutul 17, când Pjanici a trimis periculos din lovitură liberă, din colțul careului mare.

Napoli a marcat în minutul 38, când golul lui Insigne a fost anulat pentru o poziție de ofsaid.

A doua repriză a aparținut în totalitate celor de la Napoli, Juventus având un singur șut la poartă.

Golul a venit în minutul 90, Koulibaly a reluat cu capul o centrare venită din corner. Benatia a făcut un marcaj foarte prost, iar fundașul celor de la Napoli s-a înălțat și a reluat în plasă.