INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  OSASUNA - BARCELONA 0-3

VIDEO + FOTO » Osasuna - Barcelona 0-3 » Messi și Suarez au făcut spectacol pentru catalani

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 decembrie 2016 09:46

Barcelona s-a impus la Pamplona, 3-0 cu Osasuna, și s-a apropiat la 3 puncte de Real, care va juca diseară, cu Deportivo.

Osasuna - Barcelona 0-3 (Suarez 59', Messi 73', 90') - VIDEO

După o prima repriză terminată 0-0, în care Barcelona a ratat două ocazii uriașe prin Messi și Suarez, catalanii s-au descătușat în a doua repriză.

Suarez a deschis scorul în minutul 59, cu un șut din 5 metri, după o acțiune colectivă a echipei catalane. În minutul 73, Messi a majorat scorul, cu un șut din mijlocul careului, iar în minutul 90 a stabilit scorul final după o acțiune individuală.

Barcelona se află pe locul 2, cu 31 de puncte, iar Osasuna este pe locul 20, având doar 7 puncte în 15 etape, și a pierdut ultimele 5 meciuri.

Osasuna: Nauzet - Oier, Flano, Ivan Marquez, Clerc - Causic, Roberto Torres, Berenguer, De las Cuevas - Oriol Riera, Sergio Leon
Rezerve: Mario, Tano, David García, Riviere, Unai García, Fuentes y Kenan

Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Pique, Umtiti, Jordi Alba - Busquets, Iniesta, Andre Gomes - Messi, Suarez, Arda Turan
Rezerve: Cillessen, Digne, Mascherano, Rakitic, Denis Suarez, Rafinha, Alcacer