INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA CONFEDERAŢIILOR

FOTO şi VIDEO Germania şi Chile au oferit meciul serii la Cupa Confederaţiilor » Duel indecis între campioana mondială şi câştigătoarea Copei America

Articol de GSP - Publicat joi, 22 iunie 2017 16:56

Germania şi Chile au remizat în meciul jucat în etapa a doua a grupelor de la Cupa Confederaţiilor, scor 1-1.

Alexis Sanchez a deschis rapid scorul, în minutul 6, la capătul unei combinaţii cu Vidal, finalizate cu un şut la colţul scurt.

Lars Stindl a restabilit egalitatea cu câteva minute înainte de pauză, când a reluat în poartă o centrare expediată de pe partea stângă de Jonas Hector.

Cele două formaţii au câştigat primele două meciuri din grupă: nemţii s-au impus la limită în faţa Australiei, scor 3-2, iar Chile a câştigat meciul contra Camerunului, scor 2-0.

În celălalt meci al grupei, Camerun şi Australia au remizat cu acelaşi scor, 1-1.

VIDEO » Germania - Chile 1-1
Au marcat: Stindl '42/Sanchez '6