INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO + FOTO » Barcelona câștigă meciul cu Girona, 3-0 » Nou-promovata a marcat două autogoluri!

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 septembrie 2017 23:33

Barcelona s-a impus lejer în meciul cu nou-promovata Girona, 3-0, într-un meci din etapa a 6-a din campionatul Spaniei.

Girona - Barcelona 0-3
Au marcat:
Aday 17'- autogol, Iraizoz 49'-autogol, Luis Suarez 70' - VIDEO

Catalanii au deschis repede scorul, în minutul 17, când Aday, căpitanul Gironei, a deviat în propria poartă șutul lui Jordi Alba. În minutul 49, Barcelona a majorat scorul. Aleix Vidal a trimis o pasă cu călcâiul, în careu, iar mingea l-a atins pe portarul Iraizoz și a intrat în poarta Gironei.

Scorul final a fost stabilit de Luis Suarez, în minutul 70, care a marcat cu un șut de la 12 metri.

Barcelona are un start perfect de sezon, câștigând fiecare dintre cele 6 partide din acest sezon și fiind lider, la 7 puncte de Real Madrid. Girona, echipă nou-promovată, are 5 puncte și este pe locul 15.

Girona: Gorka Iraizoz - Ramalho, Bernardo, Juanpe, Maffeo - Aday, Pere Pons - Douglas Luiz, Aleix Garcia, Portu - Olunga
Rezerve: Bono, Mojica, Granell, Stuani, Marlos, Kayode, Borja Garcia
Antrenor: Pablo Machin

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Mascherano, Umtiti, Alba - Rakitici, Paulinho, Iniesta - Aleix Vidal, Messi, Suarez
Rezerve: Cillessen, Digne, Pique, Sergio Busquets, Denis, Andre Gomes, Paco Alcácer
Antrenor: Ernesto Valverde