INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - LEVANTE 3-0

VIDEO + FOTO MONSTRU! Messi a înscris golul 365 la meciul 400 în La Liga după o fază excepțională, în Barcelona - Levante 3-0!

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 ianuarie 2018 17:52

FC Barcelona a rezolvat din prima repriză calculele problemei din meciul cu Levante, scor 3-0. Lionel Messi (12) a deschis scorul la al 400-lea meci în La Liga pentru catalani.

A fost o fază de excepție: Messi a combinat spectaculos cu Jordi Alba și a finalizat din prima, cu un voleu din interiorul careului.

Cu 7 minute înainte de pauză, Luis Suarez a făcut 2-0 din pasa lui Sergi Roberto. Șutul său din voleu a fost deviat de un adversar și a intrat în plasă.

Paulinho și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în prelungirile partidei. A pus latul la o minge trimisă de Messi în 6 metri.

VIDEO CU GOLURILE

A fost și primul meci ca titular pentru Ousmane Dembele după accidentarea gravă suferită la jumătatea lui septembrie 2017. El a fost înlocuit în minutul 67 cu Semedo.

FC Barcelona e neînvinsă în 18 partide, are 15 victorii și 3 remize. A adunat 48 de puncte, cu 9 peste Atletico Madrid, care este pe locul 3 și la 17 puncte de Real Madrid, care are însă două meciuri mai puțin.

LIVETEXT FC BARCELONA - LEVANTE 3-0
(L. Messi 12, L. Suarez 38, PAULINHO 90+3) VIDEO CU GOLURILE

VEZI LIVETEXT PARTIDA!

*Messi a marcat azi golul 365 în La Liga pentru FC Barcelona în 400 de partide, după ce el și Jordi Alba au făcut mat defensiva adversă. Este al 16-lea gol din acest sezon, în care mai are și 7 pase decisive. Iniesta (427) și Xavi (505) sunt ceilalți doi fotbaliști cu peste 400 de partide la clubul catalan