INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - VALENCIA 2-1

VIDEO+FOTO » Real Madrid dă lovitura în ultimele minute cu Valencia, scor 2-1 » Madrilenii au prima șansă la campionat

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 aprilie 2017 17:51

Real Madrid continuă lupta pentru titlu în La Liga după victoria de azi cu Valencia, scor 2-1. Madrilenii s-au distanțat la trei puncte de Barcelona, care va juca în această seară, de la ora 21:45 cu Espanyol.

Campioana Europei a deschis scorul în minutul 27, după ce s-a înălțat foarte bine peste apărarea adversă și a trimis în poartă cu capul mingea venită de pe dreapta de la Carvajal.

Starul portughez a ratat și o lovitură de pedeapsă, în minutul 57, când Alves a parat șutul trimis în stânga de Ronaldo.

Valencia credea că a dat lovitura în minutul 82, când Parejo a executat superb o lovitură liberă de la 25 de metri, mingea oprindu-se în plasa porții Realului. Însă patru minute mai târziu, Marcelo a pătruns pe centru cu mingea la picior și a adus cele trei puncte madrilenilor.

Real Madrid e lider după 34 de meciuri, cu 81 de puncte, în timp ce Valencia e pe poziția a 12-a, cu 40 de puncte.