INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRANADA - REAL MADRID 0-4

VIDEO+FOTO » Real Madrid un nou pas spre titlu după victoria categorică cu Granada, scor 4-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 mai 2017 18:27

Real Madrid s-a impus pe terenul celor de la Granada, scor 4-0, după o seară excelentă pentru James Rodriguez și Alvaro Morata.

Cei doi au reușit câte o dublă! Rodriguez a deschis scorul în minutul 3 și a majorat diferența 8 minute mai târziu. Morata și-a început recitalul după prima jumătate de oră de joc, iar în minutul 35 avea să stabilească scorul final.

Real Madrid ocupă locul doi în La Liga la egalitate cu liderul FC Barcelona, cu 84 de puncte, însă echipa din capitala Spaniei are un meci mai puțin. Granada e pe poziția a 19-a, cu 20 de puncte.

GRANADA - REAL MADRID 0-4 VIDEO / liveTEXT
Au marcat: Rodriguez 3, 11, Morata 30, 35

Echipele de start:

Granada: Ochoa - Foulquier, Hongla, Ingason, Silva - Angban, Krhin - Cuenca, Pereira, Malle - Ramos
Rezerve: R. Silva, Vezo, Lomban, Entrena, Boga, Atzili, Agbo

Real Madrid: Casilla - Danilo, Nacho, Ramos, Coentrao - Casemiro, Kovacici - Lucas, Rodriguez, Asensio - Morata
Rezerve: Yanez, Modrici, Marcelo, Kroos, Diaz, Benzema, Isco