INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA / CUPA LIGII

Manchester United a câștigat Cupa Ligii după ce a învins Tottenham la penalty-uri!

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 martie 2009 00:00

Formația Manchester United a câștigat duminică Cupa Ligii Angliei, după ce a învins cu 4-1, după executarea loviturilor de departajare, pe Tottenham Hotspur, informează Reuters, citat de NewsIn.

Scorul la finalul celor 90 de minute ale meciului disputat pe stadionul Wembley a fost egal, 0-0, iar acesta s-a păstrat şi după cele două reprize de prelungiri.

La loviturile de executare pentru Manchester United au marcat Ryan Giggs, Carlos Tevez, Cristiano Ronaldo şi Anderson. Pentru Tottenham a înscris Vedran Corluka, iar Jamie O'Hara şi David Bentley au ratat.

Manchester United: Foster - O'Shea (Vidic 76) , Evans, Ferdinand, Evra - Ronaldo, Scholes, Gibson (Giggs 90), Nani - Welbeck (Anderson 56), Tevez. Antrenor: Sir Alex Ferguson.

Tottenham: Gomes - Corluka, Dawson, King, Ekotto - Lennon (Bentley 102), Zokora, Jenas (Bale 99), Modric - Bent, Pavliucenko (O'Hara 65). Antrenor: Harry Redknapp.